PLT0805Z4322LBTS
Mfr.Part #
PLT0805Z4322LBTS
Description
RES SMD 43.2KOHM 0.01% 1/4W 0805
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Tolerance :
±0.01%
JESD-609 Code :
e0
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Working Voltage :
100V
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
43.2kOhm
Datasheets
PLT0805Z4322LBTS
Vishay PLT0805Z4322LBTS
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLT Series, Thin Film, 43.2kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.01%, -55°C~125°C