PLT0805Z4172LBTS
Mfr.Part #
PLT0805Z4172LBTS
Description
RES SMD 41.7KOHM 0.01% 1/4W 0805
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
41.7kOhm
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.01%
JESD-609 Code :
e0
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
PLT
Datasheets
PLT0805Z4172LBTS
Vishay PLT0805Z4172LBTS
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLT Series, Thin Film, 41.7kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.01%, -55°C~125°C