PLT0805Z4171LBTS
Mfr.Part #
PLT0805Z4171LBTS
Description
RES SMD 4.17KOHM 0.01% 1/4W 0805
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Published :
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e0
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Working Voltage :
100V
TR
Max Power Dissipation :
250mW
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Resistance :
4.17kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
2
Height :
838.2μm
Tolerance :
±0.01%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
PLT
Datasheets
PLT0805Z4171LBTS
Vishay PLT0805Z4171LBTS
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLT Series, Thin Film, 4.17kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.01%, -55°C~125°C