PLT0805Z3740LBTS
Mfr.Part #
PLT0805Z3740LBTS
Description
RES SMD 374 OHM 0.01% 1/4W 0805
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Additional Feature :
FALME PROOF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
374Ohm
Working Voltage :
100V
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Feature :
Anti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Height :
838.2μm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.01%