PLT0805Z3700LBTS
Mfr.Part #
PLT0805Z3700LBTS
Description
RES SMD 370 OHM 0.01% 1/4W 0805
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
100V
Reach Compliance Code :
Unknown
Height :
838.2μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
370Ohm
Tolerance :
±0.01%