PLT0805Z3522LBTS
Mfr.Part #
PLT0805Z3522LBTS
Description
RES SMD 35.2KOHM 0.01% 1/4W 0805
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
TR
JESD-609 Code :
e0
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Tolerance :
±0.01%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Working Voltage :
100V
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
35.2kOhm
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
PLT0805Z3522LBTS
Vishay PLT0805Z3522LBTS
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLT Series, Thin Film, 35.2kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.01%, -55°C~125°C