PLT0805Z1621LBTS
Mfr.Part #
PLT0805Z1621LBTS
Description
RES SMD 1.62KOHM 0.01% 1/4W 0805
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Working Voltage :
100V
Tolerance :
±0.01%
Size / Dimension :
0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
1.62kOhm
Datasheets
PLT0805Z1621LBTS
Vishay PLT0805Z1621LBTS
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLT Series, Thin Film, 1.62kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.01%, -55°C~125°C