PLT0603Z3520LBTS
Mfr.Part #
PLT0603Z3520LBTS
Description
RES SMD 352 OHM 0.01% 0.15W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.15W
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Resistance :
352Ohm
Non-RoHS Compliant
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.15W
Published :
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Max Power Dissipation :
150mW
FIXED RESISTOR
Construction :
RECTANGULAR
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
FLAME PROOF, PRECISION
Tolerance :
±0.01%