PLT0603Z3480LBTS
Mfr.Part #
PLT0603Z3480LBTS
Description
RES SMD 348 OHM 0.01% 0.15W 0603
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Feature :
Anti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Number of Terminations :
2
Resistance :
348Ohm
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
0.15W
Max Power Dissipation :
150mW
Additional Feature :
FALME PROOF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.01%
Power (Watts) :
0.15W
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Packaging :
Strip
Series :
PLT
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm