PLT0603Z3442LBTS
Mfr.Part #
PLT0603Z3442LBTS
Description
RES SMD 34.4K OHM 0.15W 0603
Additional Feature :
FALME PROOF
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Max Power Dissipation :
150mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e0
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.15W
Resistance :
34.4kOhm
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Tolerance :
±0.01%
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.15W
Datasheets
PLT0603Z3442LBTS
Vishay PLT0603Z3442LBTS
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLT Series, Thin Film, 34.4kOhm, 0.15W, ±0.01%, -55°C~125°C