PLT0603Z3400LBTS
Mfr.Part #
PLT0603Z3400LBTS
Description
RES SMD 340 OHM 0.01% 0.15W 0603
Power (Watts) :
0.15W
Max Power Dissipation :
150mW
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.01%
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
340Ohm
Additional Feature :
FALME PROOF
Height :
508μm
JESD-609 Code :
e0
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.15W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Datasheets
PLT0603Z3400LBTS
Vishay PLT0603Z3400LBTS
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PLT Series, Thin Film, 340Ohm, 0.15W, ±0.01%, -55°C~125°C