PLT0603Z3280LBTS
Mfr.Part #
PLT0603Z3280LBTS
Description
RES SMD 328 OHM 0.01% 0.15W 0603
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.01%
Working Voltage :
75V
Additional Feature :
FALME PROOF
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.15W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Height Seated (Max) :
0.020 0.51mm
Size / Dimension :
0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
Power (Watts) :
0.15W