PLM-40E-700
Mfr.Part #
PLM-40E-700
Description
LED DRVR CC AC/DC 29-57V 700MA
Product Category :
Approval Agency :
CB, CCC, CE, ENEC
Topology :
AC DC Converter
Power (Watts) :
39W
Voltage - Input (Min) :
180VAC
Feature :
OTP, SCP
Termination Style :
Terminal Block
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Output (Max) :
700mA
Series :
PLM-40E (40W)
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Isolation :
3.75kV
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Efficiency :
87%
Size / Dimension :
6.89Lx1.65W x 0.94 H 175.0mmx42.0mmx24.0mm
Operating Temperature :
-30°C~40°C
Voltage - Output :
29V~57V