PLM-40E-350
Mfr.Part #
PLM-40E-350
Description
LED DRVR CC AC/DC 53-105V 350MA
Efficiency :
88%
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Power (Watts) :
37W
Current - Output (Max) :
350mA
Voltage - Isolation :
3.75kV
Size / Dimension :
6.89Lx1.65W x 0.94 H 175.0mmx42.0mmx24.0mm
Voltage - Output :
53V~105V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
PLM-40E (40W)
Operating Temperature :
-30°C~40°C
Voltage - Input (Min) :
180VAC