PLED96W-274-C0350
Mfr.Part #
PLED96W-274-C0350
Description
LED DRIVR CC AC/DC 92-274V 350MA
Type :
Constant Current
Efficiency :
92%
Voltage - Output :
92V~274V
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Approval Agency :
CE, cULus
Termination Style :
Wire Leads
Power (Watts) :
96W
Max Output Current :
350mA
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Height :
37.338mm
Max Power Dissipation :
96W
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C~65°C
Size / Dimension :
5.98Lx2.31W x 1.46 H 152.0mmx58.8mmx37.0mm
Series :
PLED96W
Termination :
Wire Leads
Datasheets
PLED96W-274-C0350
Thomas Research Products PLED96W-274-C0350
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR