PLED96W-213-HV
Mfr.Part #
PLED96W-213-HV
Description
LED DRIVER CV AC/DC 213V 450MA
Max Output Current :
450mA
Type :
Constant Voltage
Power (Watts) :
96W
Voltage - Input (Min) :
277VAC
Size / Dimension :
8.54Lx2.33W x 1.47 H 217.0mmx59.2mmx37.3mm
Voltage - Output :
213V
Series :
PLED96W-HV
Voltage - Input (Max) :
480VAC
Approval Agency :
CE, cURus
Max Power Dissipation :
96W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height :
37.338mm
Efficiency :
88%
Mounting Type :
Chassis Mount
Datasheets
PLED96W-213-HV
Thomas Research Products PLED96W-213-HV
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR