PLED96W-213
Mfr.Part #
PLED96W-213
Description
LED DRIVER CV AC/DC 213V 450MA
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Type :
Constant Voltage
Feature :
OCP, OVP, SCP
Published :
Length :
150.114mm
Current - Output (Max) :
450mA
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Input (Min) :
90VAC
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-30°C
Width :
58.928mm
Power (Watts) :
96W
Wire Leads
Max Operating Temperature :
65°C
Efficiency :
92%
Max Power Dissipation :
96W
Approval Agency :
CE, cULus
Voltage - Output :
213V
Max Output Current :
450mA
Height :
37.338mm
Operating Temperature :
-30°C~65°C
Number of Outputs :
1
Series :
PLED96W
Size / Dimension :
5.98Lx2.31W x 1.46 H 152.0mmx58.8mmx37.0mm
Datasheets
PLED96W-213
Thomas Research Products PLED96W-213
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR