PLED96W-048-C2000-D-HV
Mfr.Part #
PLED96W-048-C2000-D-HV
Description
LED DRIVER CC AC/DC 16-48V 2A
Factory Lead Time :
12 Weeks
Type :
Constant Current
Approval Agency :
CE, cURus
Efficiency :
85%
Size / Dimension :
8.54Lx2.33W x 1.47 H 217.0mmx59.2mmx37.3mm
Voltage - Input (Max) :
480VAC
Max Power Dissipation :
96W
Max Output Current :
2A
Voltage - Input (Min) :
277VAC
Voltage - Output :
16V~48V