PLED96W-024-HV
Mfr.Part #
PLED96W-024-HV
Description
LED DRIVER CV AC/DC 24V 4A
1.4lbs 635g
Series :
PLED96W-HV
Voltage - Input (Max) :
480VAC
Termination Style :
Wire Leads
Height :
37.338mm
Power (Watts) :
96W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
8.54Lx2.33W x 1.47 H 217.0mmx59.2mmx37.3mm
Voltage - Input (Min) :
277VAC
Max Output Current :
4A
Topology :
AC DC Converter
Number of Outputs :
1
Type :
Constant Voltage
Voltage - Output :
24V
Efficiency :
81%
Max Power Dissipation :
96W
Approval Agency :
CE, cURus
Datasheets
PLED96W-024-HV
Thomas Research Products PLED96W-024-HV
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR