PLED96W-024
Mfr.Part #
PLED96W-024
Description
LED DRIVER CV AC/DC 24V 4A
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Size / Dimension :
5.98Lx2.31W x 1.46 H 152.0mmx58.8mmx37.0mm
Max Output Current :
4A
Series :
PLED96W
Wire Leads
Termination Style :
Wire Leads
Published :
Type :
Constant Voltage
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Height :
37.338mm
Approval Agency :
CE, cULus
Efficiency :
88%
Voltage - Output :
24V
Power (Watts) :
96W
Max Power Dissipation :
96W
Operating Temperature :
-30°C~65°C
Datasheets
PLED96W-024
Thomas Research Products PLED96W-024
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR