PLED75W-214
Mfr.Part #
PLED75W-214
Description
LED DRIVER CV AC/DC 214V 350MA
Efficiency :
92%
Voltage - Output :
214V
Height :
37.338mm
Operating Temperature :
-30°C~65°C
Max Power Dissipation :
75W
Size / Dimension :
5.00Lx2.32W x 1.47 H 140.2mmx58.9mmx37.3mm
Power (Watts) :
75W
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Max Output Current :
350mA
Voltage - Input (Max) :
305VAC
1
Published :
Datasheets
PLED75W-214
Thomas Research Products PLED75W-214
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR