PLED75W-166-C0450
Mfr.Part #
PLED75W-166-C0450
Description
LED DRIVR CC AC/DC 56-166V 450MA
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Published :
Size / Dimension :
5.00Lx2.32W x 1.47 H 140.2mmx58.9mmx37.3mm
Operating Temperature :
-30°C~65°C
Voltage - Output :
56V~166V
Type :
Constant Current
Max Power Dissipation :
75W
Efficiency :
92%
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Height :
37.338mm
Power (Watts) :
75W
Max Output Current :
450mA
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Datasheets
PLED75W-166-C0450
Thomas Research Products PLED75W-166-C0450
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR