PLED75W-166
Mfr.Part #
PLED75W-166
Description
LED DRIVER CV AC/DC 166V 450MA
Max Output Current :
450mA
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Height :
37.338mm
Size / Dimension :
5.00Lx2.32W x 1.47 H 140.2mmx58.9mmx37.3mm
Max Power Dissipation :
75W
Operating Temperature :
-30°C~65°C
Efficiency :
92%
Voltage - Output :
166V
Power (Watts) :
75W
Datasheets
PLED75W-166
Thomas Research Products PLED75W-166
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR