PLED75W-108
Mfr.Part #
PLED75W-108
Description
LED DRIVER CV AC/DC 108V 700MA
CE, cULus
Max Operating Temperature :
65°C
Max Output Current :
700mA
Height :
37.338mm
Length :
127mm
Voltage - Output :
108V
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Max Power Dissipation :
75W
AC DC Converter
Current - Output (Max) :
700mA
Termination Style :
Wire Leads
Width :
58.928mm
Size / Dimension :
5.00Lx2.32W x 1.47 H 140.2mmx58.9mmx37.3mm
Min Operating Temperature :
-30°C
Efficiency :
92%
Operating Temperature :
-30°C~65°C
Power (Watts) :
75W
Datasheets
PLED75W-108
Thomas Research Products PLED75W-108
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR