PLED75W-072-C1050
Mfr.Part #
PLED75W-072-C1050
Description
LED DRIVER CC AC/DC 24-72V 1.05A
Height :
37.338mm
Voltage - Output :
24V~72V
Max Output Current :
1.05A
Mounting Type :
Chassis Mount
Current - Output (Max) :
1.05A
Type :
Constant Current
Efficiency :
91%
Length :
127mm
Max Power Dissipation :
75W
Max Operating Temperature :
65°C
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Operating Temperature :
-30°C~65°C
Size / Dimension :
5.00Lx2.32W x 1.47 H 140.2mmx58.9mmx37.3mm
Min Operating Temperature :
-30°C
Width :
58.928mm
Power (Watts) :
75W
Datasheets
PLED75W-072-C1050
Thomas Research Products PLED75W-072-C1050
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR