PLED75W-054
Mfr.Part #
PLED75W-054
Description
LED DRIVER CV AC/DC 54V 1.4A
OCP, OVP, SCP
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-30°C~65°C
Published :
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Output :
54V
Power (Watts) :
75W
Size / Dimension :
5.00Lx2.32W x 1.47 H 140.2mmx58.9mmx37.3mm
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Height :
37.338mm
Max Power Dissipation :
75W
Max Output Current :
1.4A
Efficiency :
91%
Datasheets
PLED75W-054
Thomas Research Products PLED75W-054
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR