PLED75W-048
Mfr.Part #
PLED75W-048
Description
LED DRIVER CV AC/DC 48V 1.56A
Product Category :
Published :
Efficiency :
90%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Output (Max) :
1.56A
Width :
58.928mm
Min Operating Temperature :
-30°C
Max Power Dissipation :
75W
Max Output Current :
1.56A
Size / Dimension :
5.00Lx2.32W x 1.47 H 140.2mmx58.9mmx37.3mm
Operating Temperature :
-30°C~65°C
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Max Operating Temperature :
65°C
Voltage - Output :
48V
Topology :
AC DC Converter
Factory Lead Time :
14 Weeks
Length :
127mm
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Power (Watts) :
75W
Height :
37.338mm
Datasheets
PLED75W-048
Thomas Research Products PLED75W-048
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR