PLED75W-027
Mfr.Part #
PLED75W-027
Description
LED DRIVER CV AC/DC 27V 2.8A
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Published :
Max Power Dissipation :
75W
Min Operating Temperature :
-30°C
Power (Watts) :
75W
Approval Agency :
CE, cULus
Current - Output (Max) :
2.8A
Operating Temperature :
-30°C~65°C
Width :
58.928mm
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Type :
Constant Voltage
Height :
37.338mm
Max Operating Temperature :
65°C
Max Output Current :
2.8A
Efficiency :
88%
Voltage - Output :
27V
Size / Dimension :
5.00Lx2.32W x 1.47 H 140.2mmx58.9mmx37.3mm
Wire Leads
Factory Lead Time :
14 Weeks
Length :
127mm
Weight :
1.2lbs 544.3g
Datasheets
PLED75W-027
Thomas Research Products PLED75W-027
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR