PLED75W-024-C3130
Mfr.Part #
PLED75W-024-C3130
Description
LED DRIVER CC AC/DC 8-24V 3.13A
Product Category :
Max Operating Temperature :
65°C
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Power (Watts) :
75W
AC DC Converter
Length :
127mm
Operating Temperature :
-30°C~65°C
Efficiency :
88%
Size / Dimension :
5.00Lx2.32W x 1.47 H 140.2mmx58.9mmx37.3mm
Height :
37.338mm
Voltage - Output :
8V~24V
Min Operating Temperature :
-30°C
Max Output Current :
3.13A
Type :
Constant Current
Current - Output (Max) :
3.13A
Max Power Dissipation :
75W
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Chassis Mount
Width :
58.928mm
Datasheets
PLED75W-024-C3130
Thomas Research Products PLED75W-024-C3130
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR