PLED75W-024
Mfr.Part #
PLED75W-024
Description
LED DRIVER CV AC/DC 24V 3.13A
Height :
37.338mm
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Max Output Current :
3.13A
Operating Temperature :
-30°C~65°C
Voltage - Output :
24V
Type :
Constant Voltage
Power (Watts) :
75W
Size / Dimension :
5.00Lx2.32W x 1.47 H 140.2mmx58.9mmx37.3mm
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Max Power Dissipation :
75W
Efficiency :
88%
Datasheets
PLED75W-024
Thomas Research Products PLED75W-024
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR