PLED75W-020
Mfr.Part #
PLED75W-020
Description
LED DRIVER CV AC/DC 20V 3.75A
Power (Watts) :
75W
Efficiency :
87%
Type :
Constant Voltage
Size / Dimension :
5.00Lx2.32W x 1.47 H 140.2mmx58.9mmx37.3mm
Max Power Dissipation :
75W
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Height :
37.338mm
Voltage - Output :
20V
Operating Temperature :
-30°C~65°C
Max Output Current :
3.75A
Voltage - Input (Min) :
90VAC
PLED75W
Published :
Datasheets
PLED75W-020
Thomas Research Products PLED75W-020
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR