PLED75W-015-C5000-D
Mfr.Part #
PLED75W-015-C5000-D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 5-15V 5A
Product Category :
Published :
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Max Output Current :
5A
Size / Dimension :
5.00Lx2.32W x 1.47 H 140.2mmx58.9mmx37.3mm
Efficiency :
86%
RoHS Compliant
Dimming :
Analog
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Type :
Constant Current
Power (Watts) :
75W
Voltage - Output :
5V~15V
Operating Temperature :
-30°C~65°C
Height :
37.338mm
Max Power Dissipation :
75W
Factory Lead Time :
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thomas Research Products PLED75W-015-C5000-D
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR