PLED75W-015-C5000
Mfr.Part #
PLED75W-015-C5000
Description
LED DRIVER CC AC/DC 5-15V 5A
Type :
Constant Current
Max Power Dissipation :
75W
Voltage - Output :
5V~15V
Efficiency :
86%
Current - Output (Max) :
5A
Termination Style :
Wire Leads
Min Operating Temperature :
-30°C
Power (Watts) :
75W
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Operating Temperature :
-30°C~65°C
Height :
37.338mm
Width :
58.928mm
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Mount :
Chassis Mount
Max Operating Temperature :
65°C
Max Output Current :
5A
CE, cULus
Length :
127mm
Size / Dimension :
5.00Lx2.32W x 1.47 H 140.2mmx58.9mmx37.3mm
Datasheets
PLED75W-015-C5000
Thomas Research Products PLED75W-015-C5000
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR