PLED75W-015
Mfr.Part #
PLED75W-015
Description
LED DRIVER CV AC/DC 15V 5A
Type :
Constant Voltage
Power (Watts) :
75W
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Efficiency :
86%
Size / Dimension :
5.00Lx2.32W x 1.47 H 140.2mmx58.9mmx37.3mm
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Max Output Current :
5A
Voltage - Output :
15V
Height :
37.338mm
Max Power Dissipation :
75W
Operating Temperature :
-30°C~65°C
Termination :
Wire Leads
Datasheets
PLED75W-015
Thomas Research Products PLED75W-015
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR