PLED75W-012-C6250
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PLED75W-012-C6250
Manufacturer
Thomas Research Products
Description
LED DRIVER CC AC/DC 4-12V 6.25A
Manufacturer :
Thomas Research Products
Product Category :
Size / Dimension :
5.00Lx2.32W x 1.47 H 140.2mmx58.9mmx37.3mm
Termination Style :
Wire Leads
Weight :
1.2lbs 544.3g
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Approval Agency :
CE, cULus
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Power (Watts) :
75W
Width :
58.928mm
Mounting Type :
Chassis Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Outputs :
1
Max Output Current :
6.25A
Ratings :
IP66, NEMA 6
Length :
127mm
Voltage - Output :
4V~12V
Height :
37.338mm
Efficiency :
86%
Topology :
AC DC Converter
Operating Temperature :
-30°C~65°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
65°C
Mount :
Chassis Mount
Type :
Constant Current
Series :
PLED75W
Termination :
Wire Leads
Min Operating Temperature :
-30°C
Current - Output (Max) :
6.25A
Feature :
OCP, OVP, SCP
Max Power Dissipation :
75W
Datasheets
PLED75W-012-C6250
Thomas Research Products PLED75W-012-C6250
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR