PLED75W-012
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PLED75W-012
Manufacturer
Thomas Research Products
Description
LED DRIVER CV AC/DC 12V 6.25A
Manufacturer :
Thomas Research Products
Product Category :
Height :
37.338mm
Efficiency :
86%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
75W
Number of Outputs :
1
Factory Lead Time :
14 Weeks
Topology :
AC DC Converter
Termination Style :
Wire Leads
Ratings :
IP66, NEMA 6
Power (Watts) :
75W
Feature :
OCP, OVP, SCP
Termination :
Wire Leads
Mount :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-30°C~65°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Chassis Mount
Type :
Constant Voltage
Size / Dimension :
5.00Lx2.32W x 1.47 H 140.2mmx58.9mmx37.3mm
Voltage - Output :
12V
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Series :
PLED75W
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Weight :
1.2lbs 544.3g
Max Output Current :
6.25A
Approval Agency :
CE, cULus
Datasheets
PLED75W-012
Thomas Research Products PLED75W-012
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR