PLED60W-024
Mfr.Part #
PLED60W-024
Manufacturer
Thomas Research Products
Description
LED DRIVER CV AC/DC 24V 2.5A
Manufacturer :
Thomas Research Products
Product Category :
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Size / Dimension :
5.10Lx1.34W x 1.47 H 129.5mmx34.0mmx37.3mm
Series :
PLED60W
Termination Style :
Wire Leads
Power (Watts) :
60W
Current - Output (Max) :
2.5A
Ratings :
IP66, NEMA 4
Mounting Type :
Chassis Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
Constant Voltage
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Topology :
AC DC Converter
Feature :
OCP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Voltage - Output :
24V
Published :
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Factory Lead Time :
13 Weeks
Weight :
0.042lb 19.05g
Approval Agency :
CE, cURus
Efficiency :
85%
Datasheets
PLED60W-024
Thomas Research Products PLED60W-024
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR