PLED200W-285-C0700
Mfr.Part #
PLED200W-285-C0700
Description
LED DRIVR CC AC/DC 95-285V 700MA
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Efficiency :
92%
Max Power Dissipation :
200W
Max Output Current :
700mA
Size / Dimension :
9.34Lx2.33W x 1.47 H 237.3mmx59.2mmx37.3mm
Power (Watts) :
200W
Voltage - Output :
95V~285V
Height :
37.338mm
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Chassis Mount
Thomas Research Products PLED200W-285-C0700
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR