PLED200W-190
Mfr.Part #
PLED200W-190
Description
LED DRIVER CV AC/DC 190V 1.05A
Height :
37.338mm
Efficiency :
91%
Power (Watts) :
200W
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Max Output Current :
1.05A
Voltage - Output :
190V
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Type :
Constant Voltage
Max Power Dissipation :
200W
Size / Dimension :
9.34Lx2.33W x 1.47 H 237.3mmx59.2mmx37.3mm
Datasheets
PLED200W-190
Thomas Research Products PLED200W-190
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR