PLED200W-142-C1400
Mfr.Part #
PLED200W-142-C1400
Description
LED DRIVER CC AC/DC 48-142V 1.4A
Size / Dimension :
9.34Lx2.33W x 1.47 H 237.3mmx59.2mmx37.3mm
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Voltage - Output :
48V~142V
Type :
Constant Current
Wire Leads
Current - Output (Max) :
1.4A
Efficiency :
91%
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Power (Watts) :
200W
Thomas Research Products PLED200W-142-C1400
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR