PLED200W-142
Mfr.Part #
PLED200W-142
Description
LED DRIVER CV AC/DC 142V 1.4A
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Voltage - Output :
142V
Max Output Current :
1.4A
Power (Watts) :
200W
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Height :
37.338mm
Size / Dimension :
9.34Lx2.33W x 1.47 H 237.3mmx59.2mmx37.3mm
Max Power Dissipation :
200W
Type :
Constant Voltage
Efficiency :
91%
Datasheets
PLED200W-142
Thomas Research Products PLED200W-142
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR