PLED200W-081-C2450
Mfr.Part #
PLED200W-081-C2450
Description
LED DRIVER CC AC/DC 27-81V 2.45A
Height :
37.338mm
Max Power Dissipation :
200W
Size / Dimension :
9.34Lx2.33W x 1.47 H 237.3mmx59.2mmx37.3mm
Power (Watts) :
200W
Type :
Constant Current
Efficiency :
90%
Voltage - Output :
27V~81V
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Max Output Current :
2.45A
Wire Leads
Thomas Research Products PLED200W-081-C2450
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR