PLED200W-071-C2800
Mfr.Part #
PLED200W-071-C2800
Description
LED DRIVER CC AC/DC 24-71V 2.8A
Max Output Current :
2.8A
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Voltage - Output :
24V~71V
Height :
37.338mm
Efficiency :
90%
Max Power Dissipation :
200W
Power (Watts) :
200W
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Type :
Constant Current
Size / Dimension :
9.34Lx2.33W x 1.47 H 237.3mmx59.2mmx37.3mm
Thomas Research Products PLED200W-071-C2800
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR