PLED200W-063
Mfr.Part #
PLED200W-063
Description
LED DRIVER CV AC/DC 63V 3.15A
Max Power Dissipation :
200W
Height :
37.338mm
Size / Dimension :
9.34Lx2.33W x 1.47 H 237.3mmx59.2mmx37.3mm
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Type :
Constant Voltage
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Power (Watts) :
200W
Efficiency :
90%
Max Output Current :
3.15A
Voltage - Output :
63V
Mounting Type :
Chassis Mount
Datasheets
PLED200W-063
Thomas Research Products PLED200W-063
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR