PLED200W-047
Mfr.Part #
PLED200W-047
Description
LED DRIVER CV AC/DC 47V 4.20A
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Voltage - Output :
47V
Max Output Current :
4.2A
Current - Output (Max) :
4.20A
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Efficiency :
89%
Type :
Constant Voltage
Height :
37.338mm
Max Power Dissipation :
200W
Size / Dimension :
9.34Lx2.33W x 1.47 H 237.3mmx59.2mmx37.3mm
Datasheets
PLED200W-047
Thomas Research Products PLED200W-047
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR