PLED200W-040-C4900
Mfr.Part #
PLED200W-040-C4900
Description
LED DRIVER CC AC/DC 14-40V 4.9A
Height :
37.338mm
Max Output Current :
4.9A
Power (Watts) :
200W
Type :
Constant Current
Efficiency :
89%
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Size / Dimension :
9.34Lx2.33W x 1.47 H 237.3mmx59.2mmx37.3mm
Voltage - Output :
14V~40V
Max Power Dissipation :
200W
Voltage - Input (Max) :
277VAC
OCP, OVP, SCP
Thomas Research Products PLED200W-040-C4900
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR