PLED200W-040
Mfr.Part #
PLED200W-040
Description
LED DRIVER CV AC/DC 40V 4.9A
Voltage - Output :
40V
Power (Watts) :
200W
Type :
Constant Voltage
Height :
37.338mm
Max Output Current :
4.9A
Efficiency :
89%
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Size / Dimension :
9.34Lx2.33W x 1.47 H 237.3mmx59.2mmx37.3mm
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Max Power Dissipation :
200W
Wire Leads
Datasheets
PLED200W-040
Thomas Research Products PLED200W-040
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR