PLED150W-214
Mfr.Part #
PLED150W-214
Description
LED DRIVER CV AC/DC 214V 700MA
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Voltage - Output :
214V
Efficiency :
91%
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Type :
Constant Voltage
Height :
37.338mm
Power (Watts) :
150W
Max Power Dissipation :
150W
Max Output Current :
700mA
Size / Dimension :
7.60Lx2.33W x 1.47 H 193.0mmx59.2mmx37.3mm
Mounting Type :
Chassis Mount
Datasheets
PLED150W-214
Thomas Research Products PLED150W-214
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR