PLED150W-107
Mfr.Part #
PLED150W-107
Description
LED DRIVER CV AC/DC 107V 1.4A
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Height :
37.338mm
Max Power Dissipation :
150W
Size / Dimension :
7.60Lx2.33W x 1.47 H 193.0mmx59.2mmx37.3mm
Voltage - Output :
107V
Type :
Constant Voltage
Max Output Current :
1.4A
Efficiency :
91%
Power (Watts) :
150W
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Datasheets
PLED150W-107
Thomas Research Products PLED150W-107
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR