PLED150W-053
Mfr.Part #
PLED150W-053
Description
LED DRIVER CV AC/DC 53V 2.8A
Voltage - Output :
53V
Size / Dimension :
7.60Lx2.33W x 1.47 H 193.0mmx59.2mmx37.3mm
Power (Watts) :
150W
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Efficiency :
90%
Max Power Dissipation :
150W
Max Output Current :
2.8A
Series :
PLED150W
Height :
37.338mm
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Datasheets
PLED150W-053
Thomas Research Products PLED150W-053
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR